Στάθηκε άτυ(Χ)η!

Έπεσε η αυλαία της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ΄εθνικής, με την ΑΕΛ να τα βάζει με την τύχη της μιας και δεν κατάφερε να περάσει νικηφόρα από το δημοτικό γήπεδο Κρανούλας με την τοπική ομάδα Δόξα να κρατάει τους Βυσσινί στο ισόπαλο 1-1.

Οι συνθήκες για μπάλα ήταν οι ιδανικότερες μιας και οι Βυσσινί δεν κατάφεραν να αποσπάσουν τους τρεις βαθμούς. Δεν έφτανε το σερί ευκαιριών που χάσαν από κοντινή απόσταση τόσο ο Μπλέντι όσο και ο Σιάκκας, στο 6' λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Ρούσσης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα βάζοντας την ομάδα του Γ. Στράντζαλη σε περιπέτειες.

Αξίζει να σημειωθεί ότι με αυτήν την ισοπαλία η ΑΕΛ γράφει την πρώτη της στο φετινό πρωτάθλημα,
αλλά παρ' όλα αυτά δεν χάνει έδαφος μιας και η ομάδα του Οικονόμου στραβοπάτησε με το ίδιο σκορ απέναντι στον Κεραυνό Θεσπρωτικού.

Το μοναδικό γκολ της ΑΕΛ πέτυχε ο Γκούρτσας με πλασέ στο 48', ενώ για την Δόξα σκόραρε (από το πουθενά) με κεφαλία ύστερα από δυνατό πλάγιο ο Διαμάντης στο 54' λεπτό.