KΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ Γ' Εθνικής η ΑΕΛ!

"Κύπελλο Ξανά στον Πηνειό" ήταν το σύνθημα από το Βυσσινί λαό, έτσι και έγινε.

Η ΑΕΛ στέφθηκε Κυπελλούχος Γ' εθνικής επικρατώντας δίκαια με σκορ 2-1 τον Πανελευσινιακό στο Δημοτικό γήπεδο της Λιβαδειάς.

Το σκορ άνοιξε νωρίς στο παιχνίδι ο συνήθης ύποπτος Νέστωρας Στεφανίδης, μόλις στο 4'
λεπτό με χτύπημα πέναλτυ, μετά από ανατροπή του Γκούρτσα σε προσπάθεια να σκοράρει μέσα στην μεγάλη περιοχή.
Στη συνέχεια το παιχνίδι πήρε άλλη τροπή και ο Τελικός φάνηκε να έχει ενδιαφέρον μιας και ο Πανελευσινιακός κέρδισε εξίσου πέναλτυ, μετά από ανατροπή του Κουσκουνά από τον Ρούσση στο 21' λεπτό του αγώνα, όπου και έγραψε το 1-1.
Σειρά είχε και πάλι η ΑΕΛ, όπου μετά από εκτέλεση κόρνερ του αρχηγού Κώστα Νεμπεγλέρα στο 30', ο Στεφανίδης εκμεταλλεύτηκε την κακή έξοδο του Τσαλκιτζίδη και με έξυπνο τρόπο διπλασίασε τα τέρματα του γράφοντας το 2-1 για την ΑΕΛ, μιας και ήταν και το τελικό.

Όπως ήταν γνωστό και σίγουρο ο κόσμος της ΑΕΛ ήταν και πάλι στο πλευρό της μιας και στο γήπεδο της Λιβαδειάς ξεπέρασαν τους 2500 όπου όλοι μαζί τραγουδούσαν την κατάκτηση του Κυπέλλου.

Α.Ε.Λ

(Παναγιώτης Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Καρανίκας, Σιάκκας, Ρούσσης, Μήτσης, Πατινιώτης (71΄ Σαββίδης), Νεμπεγλέρας, Τσεμπερίδης, Καρακάτσανης (60΄ Πλιάγκας), Στεφανίδης, Γκούρτσας (87΄ Αραμπατζής)

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Μπάμπης Χαραλαμπίδης): Τσαλκιτζίδης, Γιαννούλης (46΄ Κωνσταντινίδης), Κοκκίνης, Κουμπαρούλης Παπαπαναγιώτου, Στουρνάρας, Μακρίδης, Ριζογιάννης (60΄ Δουκάκης), Κουσκουνάς, Σουλελές (69΄ Ουέλινγκτον), Αλεξανδρόπουλος