Συνέχισε να "Καλπάζει" το Αλογάκι!!!

Τι και αν κατέκτησε και μαθηματικά το Πρωτάθλημα? Η ΑΕΛ έδειξε για άλλη μια φορά το βάρος που έχει σαν ομάδα, καθώς και με φόντο την ήττα με 1-0 που δέχτηκε (όπως τη δέχτηκε), στον πρώτο γύρο, επικράτησε πολύ άνετα, σήμερα, τον Εθνικό Φιλιππιάδας με σκορ 3-0 στο Αλκαζάρ, για την 28η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η υπεροχή της ΑΕΛ φάνηκε να επικρατεί από τα αποδυτήρια αφού στο τρίτο μόλις λεπτό και ύστερα από όμορφο συνδυασμό των παιχτών, ο νεαρός Γαρυφαλλόπουλος ελίχτηκε
μέσα στην μεγάλη περιοχή και ωραίο σουτ διαμόρφωσε το 1-0.
Τα άλλα δύο γκολ για την ομάδα της ΑΕΛ πέτυχε ο συνήθης ύποπτος Στεφανίδης, το πρώτο με αριστουργηματική κεφαλιά στο 22ο λεπτό, ύστερα από σέντρα του πολύ καλού σήμερα Αραμπατζή, ενώ το δεύτερο το πέτυχε με εκτέλεση πέναλτυ στο 33ο λεπτό.

Αξιοσημείωτο, είναι πως στην αναμέτρηση πήραν λεπτά συμμετοχής αρκετοί νεαροί ποδοσφαιριστές, όπως π.χ. ο Τζουμάκης, Γαρυφαλλόπουλος, Παπαγιάννης και Κορομιλάς. δείχνοντας ικανοί να μεγαλουργούν στο μέλλον.

Αξίζει, επίσης, να τονίσουμε πως πριν το ματς κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του μικρού Κωστή και οι παίκτες φορούσαν μαύρα περιβραχιόνια.
Ακόμη, δόθηκε μια ανθοδέσμη στον αρχηγό της ΑΕΛ Κώστας Νεμπεγλέρα αφού συμπλήρωσε 537 συμμετοχές στις εθνικές κατηγορίας.