Ηττα της ΑΕΛ με 2-1 αντί για 5-1 στις Σέρρες!

Ντροπιαστική ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η ΑΕΛ στις Σέρρες από τον Εθνικό Γαζώρου, χάνοντας έτσι μοναδική ευκαιρία να πλησιάσει στην βαθμολογία Λαμία και Ηρακλή, οι οποίοι κόλλησαν χθες στο 0-0.

Ο Πινδώνης στο 26 λεπτό άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ.Ο Εθνικός Γαζώρου ισοφάρισε  με το Μαρίνο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου για να γράψει το τελικό 2-1 ο Μερεσιώτης στο 60 λεπτό για τους γηπεδόυχους.
Οι συνθέσεις
Εθνικός Γαζώρου(Μάκης Κατσαβάκης): Κραβαρίτης, Τσουβαλτσίδης, Μερεσιώτης, Κουκόλης, Παναγιωτίδης, Τσιλούλης, Δέντσας, Μαρίνου, Ναστέφσκι, Χατζηδημητρίου, Παβλούκος.
ΑΕΛ (Θωμάς Γράφας): Αποστολίδης, Μουλόπουλος, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Κουρτεσιώτης, Νεμπεγλέρας, Τζούνιορ (54' Περίκο), Πινδώνης, Μπιλά (37' λ.τ. Τσιλιγκίρης), Γκούρτσας, Μπλέντι (52' Σουάνης).