"ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ" και στο Αίγιο!

Πήρε το τρίποντο η ΑΕΛ κόντρα στον Παναιγιάλειο και μετράει πλέον το 3Χ3 στο φετινό πρωτάθλημα.

Σε ένα φθινοπωρινό αλλά και βροχερό απόγευμα στο Αίγιο η ΑΕΛ του Ράτκο Ντόστανιτς κατάφερε να επιβληθεί της ομάδας του πρωην προπονητή της Παναγιώτη Τζαναβάρα με σκορ 1-0 και έδειξε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι ποιός είναι το αφεντικό φέτος.

Στο πρώτο μέρος είδαμε ένα συντηρητικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με την έντονη βροχή να μην βοηθάει τόσο τους γηπεδόυχους όσο και τους φιλοξενούμενους να κάνουν το παιχνίδι τους ώστε να υπάρχει και καλός ρυθμός, γι΄αυτό και τα περισσότερα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου παίχτηκαν με τη μπάλα στον αέρα.
Την πρώτη καλή φάση του αγώνα σημείωσε για τη Μαύρη θύελλα ο Πέριτς με σουτ που εξουδετέρωσε ο Καβουσάκης στο 10'.
Ωστόσο, όμως, η ΑΕΛ απάντησε σχετικά άμεσα στο 19' λεπτό όπου μετά από άριστη ανάπτυξη των βυσσινί και με ωραία ασσίστ του Αναστασόπουλου ο Λαμπρόπουλος με κεφαλιά εξ' επαφής έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Στην επανάληψη, τα πράγματα άλλαξαν άρδην, αφού ο ρυθμός έπεσε κατά πολύ με τη βροχή πότε να αρχίζει πότε να σταματάει με αποτέλεσμα να μην βλέπουμε ποιοτικό ποδόσφαιρο παρά μόνο κόντρες και γιόμες από την άμυνα στην επίθεση και πολλά φάουλ.

Το σκορ έμεινε ως έχει με τη "ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ" να παίρνει άλλο ένα τρίποντο και να βρίσκεται μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι συνθέσεις:
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Πίτκας, Σανδραβέλης, Ομάρ, Κρισμάρεβιτς, Γκοτσούλιας, Μπουρλάκης(79′ Γκουρτσίδης), Σπίνουλας, Πέριτς, Ιωάννου, Σκαρτσίλας(46′ Μίλιτς), Μπούνας(68′ Λινάρδος).
ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Kαβουσάκης, Κομεσίδης, Κοντοχρήστος, Βέρτζος, Γιοβάνοβιτς, Μπανούσης, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος(58′ Πάτο), Μαρουκάκης(66′ Μπόγιοβιτς), Μπουντόπουλος(48′ λ.τ. Κουτσιανικούλης), Ουρτάδο.