Aποκλεισμός για την ΑΕΛ με ήττα!

Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε ξανά την ΑΕΛ με 3-0 και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. Το 0-3 του πρώτου αγώνα δεν άφηνε και πολλά περιθώρια στην ΑΕΛ,
με τη ρεβάνς της Τρίπολης να αποτελεί πριν την έναρξη τυπική διαδικασία για τις δύο ομάδες. Οι παίκτες της ΑΕΛ μπήκαν δυνατά στα πρώτα λεπτά δημιούργησαν φάσεις, ωστόσο δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Ο Αστέρας Τρίπολης άνοιξε το γκολ στο 13' με τον Στανισάβλιεβιτς, που μπήκε στην περιοχή και με εντυπωσιακό σουτ άφησε άγαλμα τον Καβουσάκη για το 1-0. Το δεύτερο γκολ του Αστέρα Τρίπολης στο 28' όταν ο Χαμντανί με αριστερό πλασέ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Καβουσάκη, ενώ το τελικό έγινε στο 85 λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας του Αστέρα Τρίπολης, Θεοδωρόπουλος, έκανε το βολέ, η μπάλα έφτασε στην αντίπαλη περιοχή και ο Μάσα με πανέμορφη λόμπα «κρέμασε» τον Καβουσάκη και έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του.

Αστέρας Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Κιτόκο, Αλόκο, Ζησόπουλος, Γιαννούλης (78' Παντελιάδης), Χαμντανί, Τορμένα, Στανισάβλιεβιτς (57' Μάσα), Μούκαμ, Τσοκάνης, Παπαδόπουλος (69' Γκρόσιος)

ΑΕΛ: Kαβουσάκης, Νικολακάκης, Κοντοχρήστος, Γιοβάνοβιτς, Σουλιώτης, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος (61' Χάμος), Κρητικός, Μαρουκάκης (73' Κάπος), Μπουντόπουλος (61' Χοτζάλι), Ροβίθης.