Νίκη κόντρα στον...Τσαμούρη!

Ακόμη ένα σημαντικό τρίποντο πέτυχε σήμερα η ΑΕΛ κόντρα στην Ζάκυνθο με το επιβλητικό σκορ 2-0 για την 15η αγωνιστική της Football League...

Νίκη ανόδου φαίνεται πως πήρε σήμερα η ΑΕΛ, όπου από τα αποδυτήρια ξεκίνησε πολύ δυνατά μιας και στα 63' πρώτα δευτερόλεπτα κατάφερε, ύστερα από ένα όμορφο σουτ του Ουρτάδο, να ανοίξει το σκορ για το 1-0.

Η ΑΕΛ κράτησε ψηλά την απόδοσή της σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου χάνοντας βέβαια πολλές ευκαιρίες. Όμως ο Μπόγιοβιτς ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μπουντόπουλου με κεφαλιά στο 45' έγραψε το 2-0 και εκεί κλείδωσε ουσιαστικά το τρίποντο για τους Βυσσινί!

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι. Η ΑΕΛ πρωταγωνίστρια να χάνει την μία ευκαιρία πίσω από την άλλη. Όμως υπολόγισε χωρίς τον Τσαμούρη...Ο οποίος σε τρεις συνεχόμενες ανατροπές μέσα στην μεγάλη περιοχή δεν είδε τίποτα και έτσι δεν έδωσε στην ΑΕΛ την δυνατότητα να διευρύνει το σκορ υπέρ της, με τον κόσμο της να διαμαρτύρεται πολύ έντονα...

Επομένως, η ΑΕΛ συνεχίζει μόνη πρώτη με 3 βαθμούς διαφορά από τον Απόλλων Σμύρνης με δύο αγωνιστικές να μένουν ακόμα για το τέλος του πρώτου γύρου της φετινής σεζόν.

Οι συνθέσεις:
ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοβ, Μασούρας, Μονιάκης, Βέρτζος, Κομεσίδης, Ουρτάδο, Μπανού.σης, Μπουντόπουλος (67′ Ροβίθης), Κουτσιανικούλης (75′ Κρητικός), Μαρουκάκης, Μπόγιοβιτς (61′ Λαμπρόπουλος).
Στον πάγκο έμειναν: Καβουσάκης, Χάμος, Νικολακάκης, Γιοβάνοβιτς.
Ζάκυνθος (Δημήτρης Νόλης): Πολίτης, Γραικός, Κυριακίδης, Κουρελλάς, Καμπούρης, Ναζίμ, Ορφανίδης (86′ Αναστασιάδης), Ζαϊρί, Κρολ, Μεντούρ (72′ Καρδάρης), Ζέλιος (55′ Λέκκας).
Στον πάγκο έμειναν: Παπαδόπουλος, Ταυταρίδης, Πέττας, Πεχλιβανόπουλος, Καρδάρης.
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά). Βοηθοί: Τζιλίρης, Γιαννίκος (Πειραιά).