Αυτοκτόνια με ήττα η ΑΕΛ!

Ο Παναιγιάλειος με τη βοήθεια της διαιτησίας νίκησε την κακή ΑΕΛ με ανατροπή 2-1 στο AEL FC Arena και έστειλε τους "βυσσινί" στην 3η θέση
Παρότι βρέθηκε μπροστά στο σκορ, η ΑΕΛ με γκολ του Αναστασόπουλου στο 34ο λεπτό. Ο διαιτητής στο 73 λεπτό "είδε" πέναλτι σε μαρκάρισμα από τον Κοντοχρήστο στο Λινάρδο, ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση και ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 83 λεπτό ο Σκαρτσίλας έβαλε το νικητήριο γκολ για τον Παναιγιάλειο.

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοφ, Μασούρας (46' Ρέντζας), Κοντοχρήστος, Γιοβάνοβιτς, Κομεσίδης, Λαμπρόπουλος (78' Καπός), Αναστασόπουλος, Ουρτάδο, Βαρέλα, Μπόγιοβιτς (63' Πάτο), Μαρουκάκης.

Παναιγιάλειος (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Κολόκας, Σπίνουλας, Κρισμάρεβιτς, Γκοτσούλιας, Λινάρδος (85' Ζαχαρόπουλος), Ζουνίνιο (85' Ρέλλας), Μπουρλάκης (80' Αρμάντο), Σκαρτσίλας.