Άτυπη ρεβανς για τα Τρίκαλα!

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο "AEL FC Arena", τα Τρίκαλα νίκησαν την ΑΕΛ με 2-1.
 Τα Τρίκαλα άνοιξαν το σκορ στο 42 λεπτό με κεφαλιά του Μίνγκα μετά από σέντρα του Μπαικαρά. Η ΑΕΛ ισοφάρισε με πέναλτι στο 53 λεπτό, με το Λαμπρόπουλο, αλλά στο 80 λεπτό ο Χασομέρης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τα Τρίκαλα.

ΑΕΛ (Άγγελος Αναστασιάδης): Καβουσάκης (46′ Ντεγκρά), Γιοβάνοβιτς (60′ Δαμιανάκης), Φάρκας (58′ Γκόλιας), Μονιάκης, Ρέντζας (56′ Ναβάρο), Φατιόν, Λαμπρόπουλος (71′ Ουασού), Ουρτάδο (62′ Αναστασόπουλος), Βαρέλα (71′ Χοτζάλι), Ντέλετιτς, Μαρουκάκης (56′ Ναζλίδης).

Τρίκαλα (Σταύρος Ψιμουλάκης): Παπαδόπουλος, Νικολακάκης, Νιάρος, Μουμίν, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Μίγκας, Στογιάνοβιτς, Κουσκουνάς, Σερζίνιο, Μπαϊκάρα.