Πρόκριση με «περίπατο» στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας!

Η ΑΕΛ νίκησε εύκολα με 3-0 τον Τηλυκράτη Λευκάδας στο AEL FC Arena και πήρε την πρόκριση για τους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ΑΕΛ ήταν καταιγιστική στα πρώτα 25 λεπτά πετυχαίνοντας τρια τέρματα με τους Μιλτιάδη (5'), Πεντρόσο (19'), Μπούμπας αυτογκόλ (25') δείχνοντας πως είναι σε καλή φόρμα.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Τηλυκρατης Λευκάδας
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Μιλτιάδη μετά από γύρισμα από δεξιά του Θανάση Παπαγεωργίου στο 5ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ μόλις άουτ στο 7ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με τον Μαυρία λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 10ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με κεφαλιά του Πεντρόσο μετά από σέντρα του Θ. Παπαγεωργίου στο 19ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ μετά από σέντρα Παπαδοπούλου από τα αριστερά ο Μπούμπας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 25ο λεπτό.
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ ο Μαυρίας βγήκε μόνος απέναντι στο Τζελέπη έκανε το σουτ και έδιωξε με το πόδι ο τερματοφύλακας του Τηλυκράτη Λευκάδας στο 29ο λεπτό.
Ωραία προσπάθεια με Μαυρία για την ΑΕΛ που κάνει το σουτ και μπλοκάρει ο Τζελέπης στο 34ο λεπτό.
Σουτ του Μαυρία για την ΑΕΛ άουτ στο 41ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ από τον Τηλυκράτη Λευκάδας με τον Κόκκορη πάνω από τα δοκάρια του Σουλούκου στο 45+2.
Σουτ του Μπρου για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Τζελέπης στο 63ο λεπτό.
Σουτ του Μπρου για την ΑΕΛ η μπάλα κοντραρει και φεύγει κόρνερ στο 66ο λεπτό.