Ε"Χ"ασε την ευκαιρία η ΑΕΛ

Αιολικός και ΑΕΛ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Πεντρόσο στο 25ο λεπτό, με τον Αιολικό να ισοφαρίζει με σουτ από κοντά του Γιόκε στο 47ο λεπτό.

Οι φάσεις στο Αιολικός-ΑΕΛ
Δοκάρι για την ΑΕΛ μετά από σουτ του Ογκμπόε στο 15ο λεπτό.
Κοντινό σουτ του Μαυριά έδιωξε σε κόρνερ ο Μιλόγεβιτς στο 20ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Μιλόγεβιτς στο 21ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Πεντρόσο μετά από κάθετη πάσα του Πλέγα στο 25ο λεπτό.
Μετά από σέντρα του Μαυριά για την ΑΕΛ γυριστό του Πεντρόσο άουτ στο 33ο λεπτό.
Σέντρα του Καρανίκα για τον Αιολικό κεφαλιά του Μανούσου έδιωξε σε κόρνερ ο Σουλούκος στο 42ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τον Αιολικό με τον Κέβιν Γιοκέ με σουτ να κάνει το 1-1 στο 47ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ έδιωξε σε κόρνερ ο Μιλόγεβιτς στο 55ο λεπτό.
Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ με Καρανίκα για Αιολικό η μπάλα πέρασε από όλους, xωρίς να μπορέσει κανένας να τη στείλει στα δίχτυα στο 70ο λεπτό.
Σουτ του Μανούσου από το ύψος της περιοχής για τον Αιολικό με το Σουλούκο να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ στο 72ο λεπτό.
Ευκαιρία σε τετ-α-τετ με Κοσσονού για την ΑΕΛ, η μπάλα πέρασε άουτ στο 85ο λεπτό.
Ευκαιρία σε τετ-α-τετ ο Πεντρόσο για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Μιλόγεβιτς στο 88ο λεπτό.
Ακυρώθηκε γκολ της ΑΕΛ με τον Ογκμπόε, με τον βοηθό να σηκώνει τη σημαία για οφσάιντ, αλλά ο διαιτητής γυρίζει την φάση πίσω και δίνει φάουλ έξω από την περιοχή στο 89ο λεπτό.

Αιολικός (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μιλόγιεβιτς, Κολλαράς, Μαξιμένκο, Τριανταφύλλου, Καρανίκας, Κάτσε (90′ Καγκελίδης), Σέρνιτς (46′ Λούμανσρούμπεν), Τριανταφυλλάκος (46′ Κόρντιτς), Ενομό (46′ Γιοκέ), Ζάκαριτς (78′ Μούχαλης), Μανούσος.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (60′ Καλουτσικίδης), Ηλιάδης, Στάμου, Μαϊδανός, Πλέγας (60′ Πατράλης), Κ. Παπαγεωργίου (60′ Κοσσονού), Αντράντα (75′ Θωμαΐδης), Πεντρόσο, Μαυριάς (90+2′ Μπρου), Ογκμπόε.