Λύγισε και τον ΠΑΟΚ Β'

Η ΑΕΛ επικράτησε 2-0 του ΠΑΟΚ Β για την Super League 2 παρέμεινε αήττητη με τον Παύλο Δερμιτζάκη στον πάγκο της.

Συγκεκριμένα οι «βυσσινί» σε έξι παιχνίδια από την ώρα που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία ο Έλληνας προπονητής μετράει τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες.

Παράλληλα παραμένει στο κυνήγι του Λεβαδειακού στην κορυφή του βορείου ομίλου της Super League 2.

Οι φάσεις του αγώνα
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 3ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Πλέγα με κεφαλιά μετά από σέντρα του Οτορμίν στο 15ο λεπτό.
Σουτ του Οτορμίν για την ΑΕΛ κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 25ο λεπτό.
Σουτ του Κοσσονού για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Μοναστηρλής στο 34ο λεπτό.
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Οτορμίν για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Μοναστηρλής στο 37ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Μαυριά για την ΑΕΛ απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Μοναστηρλής στο 39ο λεπτό.
Διαγώνιο σουτ του Μαϊδανού για την ΑΕΛ απέκρουσε ο Μοναστηρλής στο 40ο λεπτό.
Σουτ του Κοσσονού για την ΑΕΛ άουτ στο 43ο λεπτό.
Σουτ του Οτορμίν για την ΑΕΛ κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 53ο λεπτό.
Σουτ του Κοσσονού για την ΑΕΛ απέκρουσε εντυπωσιακά ο Μοναστηρλής στο 54ο λεπτό.
Απέκρουσε το πέναλτι του ΠΑΟΚ Β’ με Κανίς ο Σουλούκος στο 57ο λεπτό.
Επικίνδυνη σέντρα του Αντράντα για την ΑΕΛ πέρασε από όλους και έφυγε άουτ στο 67ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Αντράντα για την ΑΕΛ η μπάλα κόντραρε και απέκρουσε ο Μοναστηρλής στο 72ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Κώστα Παπαγεωργίου με σουτ στο 74ο λεπτό.
Μακρινή εκτέλεση φάουλ για ΠΑΟΚ Β’ με Νινούα μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 77ο λεπτό.
Σουτ του Πανίδη για τον ΠΑΟΚ Β’ στο 88ο λεπτό.