Πω πω πω μια ΑΕΛ!

Η ΑΕΛ νίκησε εύκολα με 3-0 τον Απόλλων Πόντου στο AEL FC ARENA, με σκόρερ τους Πεντρόσο (23', 37') και Οτορμίν (48'). Η ομάδα της ΑΕΛ ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και δίκαια κατάφερε να πάρει τη νίκη, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι έχασε πέναλτι στο 6ο λεπτό ο Απόλλων Πόντου με τον Αμπουντού Νάσερ, έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε με τη βοήθεια του δοκαριού ο Σουλούκοςστο 6ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Απόλλων Πόντου
Ο Απόλλων Πόντου εκτέλεσε πέναλτι με τον Αμπουντού Νάσερ έπεσε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε με τη βοήθεια του δοκαριού ο Σουλούκος στο 6ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με προβολή από κοντά του Πεντρόσο, είχε προηγηθεί σουτ του Αντράντα που είχε αποκρούσει ο Κινάλης στο 23ο λεπτό.
Πάσα του Μαυριά για την ΑΕΛ στο Πεντρόσο που κάνει το πλασέ μπλοκάρει εύκολα ο Κινάλης το 35ο λεπτό
Μετά από κάθετη πάσα του Αντράντα, σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Κινάλης στο 36ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Πεντρόσο, μετά από πάσα του Κοσσονού στο 37ο λεπτό.
Πάσα του Οτορμίν στο Κοσσονού που κάνει το σουτ και μπλοκάρει ο Κινάλης στο 40ο λεπτό.
Σουτ του Κωστικά μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 47ο λεπτό
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Οτορμίν μετά από πάσα του Κοσσονού στο 48ο λεπτό
Μετά από πάσα του Πεντρόσο για την ΑΕΛ στον Οτορμίν που κάνει το σουτ άουτ στο 49ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ άουτ στο 54ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 55ο λεπτό.
Σουτ του Αμαραντίδη για τον Απόλλων Πόντου μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 57ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κωστίκα για τον Απόλλων Πόντου κεφαλιά του Πέλκα σώζει ο Σουλούκος στο 65ο λεπτό.
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ κοντράρει και μπλοκάρει ο Κινάλης στο 69ο λεπτό.
Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ σουτ του Καλουτσικίδη στο οριζόντιο δοκάρι και σουτ του Μαυριά άουτ, στο 74ο λεπτό.
Σουτ του Μπλανκ για τον Απόλλων Πόντου κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 79ο λεπτό.
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ πάνω από τα δοκάρια στο 81ο λεπτό.
Πλασέ του Ογκμπόε για την ΑΕΛ σώζει ο Κινάλης στο 82ο λεπτό.