This is the END...

Παρότι η ΑΕΛ προηγήθηκε με 2-0 με δύο γκολ του Φατάι στο 5’ στο 12’ κατάφερε ο Λεβαδειακός και ισοφάρισε σε 2-2, με γκολ του Τσιριγώτη στο 86’ και του Ρόμο στο 96’ στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου των Play Off της Superleague 2.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Λεβαδειακός
Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ με σουτ του Πλέγα για την απέκρουσε ο Γκρόφ και νέο σουτ του Μαυρία άουτ στο 4ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη από τα δεξιά, σουτ του Φατάι στα δίχτυα του Λεβαδειακού στο 5ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με κεφαλιά προ κενής εστίας του Φατάι, μετά από εκτέλεση κόρνερ και πρώτη κεφαλιά του Ηλιάδη που απέκρουσε ο Γκρόφ στο 12ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ κεφαλιά του Ηλιάδη απέκρουσε ο Γκρόφ στο 17ο λεπτό.
Κεφαλιά του Νίκα για το Λεβαδειακό άουτ στο 26ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ η μπάλα κόντραρε στον Μπελμόντ, καταλήγοντας κόρνερ στο 29ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Φατάι της ΑΕΛ στο 31ο λεπτό.
Σέντρα σουτ έδιωξε σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος στο 32ο λεπτό.
Σέντρα από τα δεξιά του Γιαννιώτα για το Λεβαδειακό, η μπάλα πέρασε απ' όλους και κατέληξε άουτ στο 33ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Μεχία για το Λεβαδειακό στο 33ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Λιάγκας για το Λεβαδειακό στο 43ο λεπτό.
Μετά από σέντρα του Πίρινεν από τα αριστερά, ο Γιαννιώτας έκανε το σουτ άουτ στο 44ο λεπτό.
 Σέντρα του Βήχου, βγήκε και μάζεψε την μπάλα ο Θεοδωρόπουλος
Σουτ εκτός περιοχής του Γιαννιώτα απέκρουσε σε κόρνερ ο Σουλούκος στο 51ο λεπτό
Μετά από εκτέλεση κόρνερ για το Λεβαδειακό κεφαλιά ο Ρομό απέκρουσε σε κόρνερ ο Σουλούκος στο 52ο λεπτό.
Εκτέλεση πέναλτι για το Λεβαδειακό με το Νίκα μπλοκάρει στη δεξιά του γωνία ο Σουλούκος στο 56ο λεπτό.
Σουτ του Ρόμο για το Λεβαδειακό άουτ στο 65ο λεπτό.
Σουτ του Παπαδόπουλου για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 66ο λεπτό.
Κόκκινη κάρτα σε Πλέγα της ΑΕΛ και Λιάγκα του Λεβαδειακού στο 73ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Θωμαΐδης της ΑΕΛ στο 85ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για το Λεβαδειακό με σουτ του Τσιριγώτη στο 86ο λεπτό.
Σουτ του Κωστή για το Λεβαδειακό ψηλά άουτ στο 89ο λεπτό.
Σουτ για το Λεβαδειακό με το Συμελίδη μπλόκαρε ο Σουλούκος στο 90+1
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ απέκρουσε σε κόρνερ ο Γκρόφ στο 90+2
Μετά από εκτέλεση κόρνερ κεφαλιά του Ηλιάδη μπλόκαρε ο ο Γκρόφ στο 90+3
ΓΚΟΛ για το Λεβαδειακό με κεφαλιά του Ρομό, μετά από σέντρα του Ντ στο 96ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Θεοδωρόπουλος (50′ λ.τρ. Σουλούκος), Καλουτσικίδης, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα (77′ Θωμαΐδης), Κ. Παπαγεωργίου (63′ Θ. Παπαγεωργίου), Μαυριάς, Πεντρόσο, Φατάι (63′ Νίνο).

Λεβαδειακός (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Πούρινεν, Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Μπελμόντε (77′ Κωστή), Μεχία (90′ Ντάγκο), Κουάδρα (46′ Συμελίδης), Νίκας (77′ Τσιριγώτης), Γιαννιώτας, Μπαΐροβιτς (46′ Ρομό)