Με τον συνήθη ύποπτο, Παπαγεωργίου!!!

Εντός έδρας νίκη με 1-0 η ΑΕΛ την Κηφισιά σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο AEL FC Arena, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων, ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Superleague 2.

Οι φάσεις του ΑΕΛ-Κηφισιά
Σουτ του Σωτηράκου για την Κηφισιά πάνω από τα δοκάρια στο 3ο λεπτό.
Σέντρα από τα δεξιά του Μούργου για την ΑΕΛ κεφαλιά Βαφέα μπλοκάρει ο Νικοπολίδης στο 6ο λεπτό.
Μετά από πάσα του Μούργου βγαίνει μόνος απέναντι από το Νικοπολίδη ο επιθετικός της ΑΕΛ, Παναγιώτης Μωραΐτης κάνει το σουτ μόλις άουτ στο 11ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής για την ΑΕΛ με τον Τριμμάτη λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 39ο λεπτό.
Σουτ του Στίνα για την ΑΕΛ απέκρουσε στην αριστερή γωνία του σε κόρνερ ο Νικοπολίδης στο 42ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση φάουλ για την Κηφισιά γύρισμα του Μποτία στο Σωτηράκο που κάνει το σουτ μόλις άουτ στο 49ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ με σέντρα για την Κηφισιά ο Ρότσα άστοχα άουτ στο 55ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου στο 89ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος (66' Περντέου), Τριμμάτης (66' Θ. Παπαγεωργίου), Κοσσονού (66' Παπαδόπουλος), Βαφέας (66' Στάμου), Ηλιάδης (66' Γιανναράκης), Οικονόμου (66' Παναγιωτίδης), Μπαριέντος (66' Γιαξής), Μούργος, Στίνα (46' Κ. Παπαγεωργίου), Πασάς (66' Φατάι), Μωραΐτης (66' Γραββάνης).

Κηφισιά (Σεμπάστιαν Λέτο): Νικοπολίδης, Κωνσταντόπουλος, Νταβίντ, Ρότσα, Μποτία, Παντελίδης, Εμπό, Σωτηράκος, Πέιος, Σόουζα, Μάναλης.

Έπαιξαν ακόμα για την Κηφισιά και οι Μιούλερ, Σιλά, Σμπώκος, Μαζουλουξής, Παυλακης, Χαχούλης, Σπίνος.